Director comercial

WeTrade
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день

Candidatul Ideal:

Experiență relevantă în coordonare activitate de vânzări (experiența pe un post similar constituie avantaj);
Studii superioare finalizate, într-un domeniu relevant;
Abilitatea de a lucra eficient în aplicații software și în pachetul Microsoft Office;
Orientare către client și rezultate, obținerea target-ului stabilit;
Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
Excelente abilități de comunicare, negociere si persuasiune;
Elaborarea și realizarea strategiei de dezvoltarea departamentului;
Gândire analitică și logică, abilități de planificare;
Spirit de echipă, capacitate organizatorică, capacitate de analiză și sinteză;
Disponibilitate pentru activitate de teren/deplasări;
Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

Răspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor adiționale cu clientii;
Identifică noi canale de vânzare și ajută la dezvoltarea lor;
Coordonează întreaga activitate comercială a societății;
Organizează activitatea personalului aflat în subordine în vederea optimizării activității de livrare a mărfurilor către rețeaua de clienți;
Menține și dezvoltă portofoliul de clienți;
Gestionează toate activitățile ce țin de promovarea și vânzarea portofoliului de produse;
Definește și monitorizează agenda și instrumentele de lucru pentru echipa de vânzări (stabilire, urmărire, atingere obiective și KPI’s);
Realizează planul de vânzări, urmărește evoluția vânzărilor și a încasărilor;
Realizează target-ul stabilit;
Elaborează rapoarte periodice către CEO cu privire la activitatea desfășurată în corelație cu stadiul îndeplinirii obiectivelor.

Beneficii:

Salariu competitiv + % KPI în dependență de obiectivele realizate
Automobil de serviciu;
Tichete de masa;
Programul de lucru: Ln - Vn (8:00-17:00).
Email: hr@wetrade.md
Numar de contct: 079404254
Телефон:
079404254
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть