Contabil(ă) Șef(ă)

Molsalvia
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Более 5 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Profilul candidatului / candidatei:

studii contabile superioare finisate;
cunoașterea limbii române, ruse și engleze;
cunoașterea 1C 8.3, Universal Accounting, Excel;
cunoașterea limbii române, ruse și engleze, capacitatea de a discuta, a scrie în limba engleză și a prezenta rapoartele către fondatori în limba engleză;
cunoștințe avansate a legislației fiscale și contabile;
spirit de lider, bune abilități de comunicare și bun organizator, asigurându-se că toți membrii echipei își asumă responsabilitățile necesare și îndeplinesc cu exactitate atribuțiile și sarcinile funcției;
capabil să își asume conducerea echipei și să gestioneze toate aspectele financiar-contabile ale companiei;
asumarea responsabilității pentru precizia și conformitatea tuturor activităților contabile;
gestionarea fluxurilor de lucru, prioritizarea sarcinilor și asigurarea respectării termenelor limită de prezentare a rapoartelor către Fisc, Statistica, cât și fondatori și director;
experiență în post de contabil-șef minim 5 ani cu o perioadă de minim 3 ani având în subordine 2-3 contabili.

Sarcini, atribuții și obligațiuni:

supravegherea întregii activități contabile, asigurându-se că toate procesele economice și tranzacțiile sunt înregistrate corect și în conformitate cu standardele contabile și legislația fiscală în vigoare;
elaborarea și prezintarea rapoartelor financiare periodice către fondatori pentru a reflecta situația financiară a companiei și pentru a susține deciziile strategice;
asigurarea prezentării rapoartelor obligatorii fiscale, statistice către SFS, Statistica etc.;
coordonarea și supravegherea activităților de audit intern și extern pentru a asigura conformitatea cu politicile și procedurile contabile și cerințele legale și fiscale, precum și pentru a identifica și corecta eventualele erori sau nereguli;
colaborarea cu programatorii softului contabil 1 C;
conducerea și supervizarea echipei contabile (3 contabili în subordine);
asigurarea respectării modului și regulilor de efectuare a inventarierii patrimoniului societății.

Locația Chișinău, bd.Renașterii Naționale nr.2 (vizavi de Circ).
Program de muncă 08.00-17.00.
Așteptăm CV-urile la e-mail hr.molsalvia@gmail.com și/sau inga.ALBOT@mane.com, iar pentru concretizări puteți apela la numerele de telefon 061230030.
Candidații selectați vor fi contactați telefonic.
Prin aplicarea la această poziție, Vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare. E-mail: hr.molsalvia@gmail.com / inga.ALBOT@mane.com
Telefon: 061230030
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть