Social Media Manager (SMM)

Flormar
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Ești pasionat(ă) de frumusețe și tehnologia digitală? Ești un strateg excelent în social media, cu un ochi pentru detalii și creativitate nelimitată? Atunci ești persoana pe care o căutăm!
Compania noastră, lider în industria produselor cosmetice, caută un Social Media Manager dedicat să se alăture echipei noastre dinamice.
Vei fi responsabil(ă) pentru gestionarea și dezvoltarea prezenței noastre online, creând conținut captivant și gestionând comunitatea noastră virtuală.
Responsabilități:

Dezvoltarea și implementarea strategiilor eficiente de social media pentru promovarea brandului și a produselor noastre.
Crearea și programarea de conținut relevant, atractiv și de calitate pentru diverse platforme de socializare.
Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor de social media și a angajamentului utilizatorilor, ajustând strategiile în consecință.
Interacțiunea activă cu comunitatea online, gestionând întrebările, comentariile și feedback-ul, și asigurându-ne că experiența clienților este una pozitivă.
Colaborarea strânsă cu echipele interne pentru a asigura coerența și alinierea mesajelor de brand.

Cerințe:

Experiență demonstrată în gestionarea și dezvoltarea campaniilor de social media, preferabil în industria cosmetice.
Abilități excelente de comunicare și scriere creativă în limba română și, de preferință, și în limba engleză.
Cunoștințe solide în utilizarea platformelor sociale și a uneltelor de management al social media (ex: Facebook, Instagram,Tik Tok).
Capacitatea de a gândi strategic și de a genera idei inovatoare pentru a susține obiectivele de marketing.
Diplomă în marketing, comunicare, relații publice sau domenii similare reprezintă un avantaj.

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și plin de creativitate, cu o echipă pasionată de frumusețe și inovație.
Dezvoltare profesională continuă și oportunități de avansare în cadrul companiei.
Pachet salarial competitiv și alte beneficii atractive.

Vino alături de noi în călătoria noastră spre excelență în social media și frumusețe!
Trimite-ne CV-ul tău și o scurtă scrisoare de intenție la adresa electronică hr@medix.md.

#Angajare #SocialMediaManager #ProduseCosmetice #Frumusețe #OportunitateDeCarieră E-mail: hr@medix.md
079308080
Telefon:
079308080
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide