Manager vînzări

Dita Estfarm
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Suntem în căutarea unui manager vânzări dinamic și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul ideal va avea experiență în dezvoltarea strategiilor de vânzări și atingerea obiectivelor stabilite.
Iată cum să știi dacă e jobul potrivit pentru tine:

Ai studii superioare finisate în medicină sau farmacie;
Vorbești fluent limba română, rusă;
Ai abilități excelente de comunicare și negociere;
Ai excelente abilități de multitasking și de time management;
Ai vrea să muncești într-o echipă de oameni care nu se opresc din planuri, idei și visuri pentru că îi pasionează ceea ce fac;

Ce responsabilitati vei avea:

contactarea noilor clienți pentru a le prezentă propuneri concrete de colaborare;
urmărirea încasarii la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de la clienți;
semnarea contractelor cu IMSP-uri electronic sau olografic;
monitorizarea înregistrării contractelor de către CAPCS sau alte instituții de control;
analiza zilnică a comenzilor transmise de IMSP-uri pentru medicamente, produse parafarmaceutice, dezinfectanți și dispozitive de laborator;
deplasări de serviciu în teritoriu pentru menținerea relațiilor cu farmaciștii-diriginți și medicii șefi din cadrul IMSP-urilor;
semnarea contractelor de valoare mică, în afara de licitații, și monitorizarea executării acestor contracte (livrare la timp, încasarea datoriilor la timp);
eliberarea/facturare a medicamentelor și produselor parafarmaceutice către instituții medicale;
coordonarea cu departamentul logistic a livrărilor în termeni optimi;
înlăturarea deficiențelor în cazul livrărilor care nu corespund solicitărilor.

Ce beneficii ai ca angajat pentru această poziție?

Ai posibilitatea să te dezvolți profesional și personal în cadrul companiei;
Organizam deplasări periodice cu scop de studii și teambuilding;
Ai posibilitatea de a avansa în cadrul companiei;
Vei avea un salariu competitiv+ bonusuri trimestriale;
Oferim lunch card cu tichete de masa;
Organizăm evenimente corporative anuale;
Programul de munca este: luni- vineri 08:30-17:30, o ora pauza de masă;
Stilul de conducere este empatic;
Oferim reducere la produsele comercializate de către organizație (medicamente și dermatocosmetică);
Condițiile de muncă sunt foarte bune (birourile sunt amenajate ergonomic, dotate cu materiale, rechizite și tehnică performantă, bucătării la fiecare etaj);
Comunicarea internă este transparentă;
Staff-ul managerial este mereu deschis să ofere suport și să răspundă la întrebările angajaților;
Atmosfera de lucru este caldă și prietenoasă;
Ai tot suportul managerului și colegilor în perioada de integrare și adaptare.

Cum aplici?
Dacă te potrivești cu profilul jobului, sunteți invitați să trimiteți CV cu o poza pe adresa de email alina.cebanu@dita.md cu specificarea postului pentru care candidați.
Toate informațiile vor fi tratate cu confidentialitate și în conformitate cu politica noastra de protecție a datelor cu caracter personal.
Asteptam cu nerabdare sa ne cunoastem și sa descoperim cum putem colabora! E-mail: alina.cebanu@dita.md
Telefon: 068495521
Telefon:
068495521
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide